facebook
-->

Cel

Czyli dlaczego akurat to!

Głównym założeniem w naszej pracy jest profilaktyka i korekcja wad postawy oraz nauczanie przyjmowania prawidłowej postawy ciała, dbałości o zdrowie oraz harmonijny rozwój organizmu.

Celem pośrednim naszej pracy jest wskazanie uczestnikom wszechstronności oraz możliwości jakie stwarza środowisko wodne oraz zachęcenie poprzez ćwiczenia i zabawę do uczestnictwa w kulturze fizycznej.

Korekcja wad postawy jest procesem długotrwałym oraz bardzo indywidualnym, także zróżnicowanym poprzez specyfikę danej wady. Jednej osobie wystarczy kilka zajęć, innej będzie potrzeba wielu miesięcy pracy pod okiem wykwalifikowanej kadry by wyeliminować wadę, lub spowodować jej zahamowanie.

Nasze zajęcia będą prowadzone w sposób zorganizowany w małych grupach, tak by każdy uczestnik mógł wykonać zadane ćwiczenia oraz by zapamiętał zadawane ćwiczenia i mógł je późnej wykonywać samodzielnie lub pod okiem rodziców. Będziemy również służyć radą i informacją w indywidualnych przypadkach.

Skontaktuj się z nami już dziś!

Maciek - 600 244 756

Bartek - 786 266 282

Chęć wygranej nic nie znaczy bez chęci do przygotowania.

Na co oddziałuje Pływanie Korekcyjne?

Wady postawy ciała takie jak , lordoza, kifoza, skolioza czy płasko stopie zaliczają się do chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Choroby cywilizacyjne to schorzenia związane z ujemnymi skutkami życia w warunkach wysoko rozwiniętej cywilizacji (sytuacjach stresowych, napięciu nerwowym, małej ruchliwości mięśniowej, oddziaływaniu skażeń środowiska i hałasu, nieracjonalnym odżywianiu).

Nowy leksykon PWN. Wyd. PWN Warszawa, 1998

Problem w ostatnich latach stał się na tyle duży, że skłoniło to wielu ludzi zajmujących się tym zagadnieniem do poszukiwania nowych rozwiązań, mających na celu zwiększenie efektywności działań procesu korekcyjnego. Jak powszechnie wiadomo środowisko wodne stwarza bardzo korzystne warunki do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Naukowo udowodniono już, że efektywność oddziaływania korekcyjnego w środowisku wodnym może być zwiększona w znacznym stopniu przez zaawansowanie ruchu korekcyjnego, uwarunkowanego rodzajem wady.

Pływanie korekcyjne oddziałuje przede wszystkim na grupę mięśni nadmiernie napiętych i osłabionych, charakterystycznych dla danej wady postawy. Spełnia funkcję kompensacyjną, profilaktyczną oraz korekcyjną. Pływanie korekcyjne prowadzi do zahamowania rozwoju wady lub zmniejszenia jej rozległości. Zajęcia które prowadzimy mają na celu poprawę postawy ciała, zwiększając równocześnie wydolność organizmu.

Pływanie korekcyjne są niezbędnymi zajęciami dla dzieci ze skrzywieniami kręgosłupa: skoliozą (skrzywieniem bocznym), pogłębioną lordozą (plecy wklęsłe), pogłębioną kifozą (plecy okrągłe), pogłębioną zarówno kifozą jak i lordozą (plecy okrągło - wklęsłe), plecy płaskie oraz posiadające inne skrzywienia i schorzenia.

Poznaj naszych trenerów!

Stawiamy na wysoko wykwalifikowaną kadrę, poznaj ją, i dowiedz się dlaczego jesteśmy najlepszym wyborem!

team 1

Maciej Nowak

Maciek

Licencjat Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – kierunek wychowanie fizyczne.
Instruktor pływania
Ratownik wodny
Student II st. na Wydziale Nauk o Sporcie
Instruktor Rekreacji Ruchowej - Samoobrona

team 1

Michał Zaręba

Michał

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – kierunek wychowanie fizyczne.
Pasjonat sportów wodnych
instruktor pływania
ratownik WOPR.

Wspierają nas

Dla kogo zajęcia?

Osoby w wieku 6-17 lat

Osoby z zaburzeniami wady postawy ciała oraz zmianami aparatu ruchu

Osoby zdrowe wykazujące ryzyko powstawania wady postawy, w celu profilaktyki wad postawy

Dzieci z obniżoną sprawnością fizyczną

Dzieci z zaburzoną koordynacją ruchową, , osłabionymi mięśniami posturalnymi

Osoby chcące wzmocnić mięśnie brzucha, pośladków, pleców, wewnętrznych mięśni stabilizujących kręgosłup

Osoby chcące poprawić ogólną wydolność organizmu, wzmocnić siłę mięśniową, wytrzymałość, poprawić koordynację ruchową, wzmocnić układ krążeniowo- oddechowy

Uczestnikami naszych zajęć mogą być osoby które nie posiadają żadnych przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach odbywających się w środowisku wodnym

Nasze zajęcia skierowane są do wszystkich osób umiejących już pływać jak i również tych którzy jeszcze tego nie potrafią i wymagają oswojenia z wodą.

Osoby należące do grupy drugiej będą realizować dodatkowo program nauki pływania z dostosowanymi ćwiczeniami, które będą uwzględniać aktualne zaburzenia wady postawy ciała.

Naszym celem jest nauczanie takich sposobów pływackich uwzględniając daną wadę postawy ciała, które będą oddziaływać w maksymalnym stopniu na nią korekcyjnie. Dostosowanie ćwiczeń pod kątem wady postawy sprawia że pływanie korekcyjne angażuje maksymalną ilość zaburzonych grup mięśniowych. W sytuacji gdzie umiejętności pływackie stwarzają przeszkodę w wykonywaniu ćwiczenia korekcyjnego instruktor modyfikuje ćwiczenie dając np. przybory zwiększające wyporność ciała.

Po opanowaniu prostych pływackich ćwiczeń korekcyjnych wprowadzamy modyfikację tych ćwiczeń a następnie nowe, o większym stopniu trudności i większej skuteczności korekcyjnej.

Zapisy na zajęcia

Uwaga - ze względu na małe grupy ćwiczebne, liczba miejsc ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeńZapisy na zajęciaMaciek - 600 244 756

Bartek - 786 266 282

E-mail: AkademiaChampions@wp.plGdzie odbywają się zajęcia?

Baseny Miejskie Termy JakubaZnajdziesz nas również tutaj!

Wsparcie medialne zapewnia

client logo 1